Která babička není pyšná na své vnouče a nepochlubí se s ním svému okolí? Šestašedesátiletá Carmen Baugh ze Severní Karolíny ovšem pozvedla babičkovský cit na úplně nový level. Svůj nový dům si totiž vyzdobila tapetami, záclonami, polštáři a ubrusy, které si nechala potisknout tvářemi svých vnoučat.

Pokud někdo hledá nějakou životní filozofii, tady je ta, kterou se v důchodovém věku řídí bývalá středoškolská učitelka Carmen Baugh: Fotek vašich vnoučátek není nikdy dost, stejně jako způsobů, jak si je vystavit. Když tedy přemýšlela, jaký design zvolit pro svůj nový dům, kam se s manželem přestěhovali, napadlo ji: “Můj vnuk a vnučka jsou má chlouba a radost, takže proč si nevyzdobit dům jejich tvářičkami?”

Nechala si proto speciálně na zakázku vyrobit tapetu potištěnou koláží ze 30 různých fotek svých vnoučat. A protože byla s výsledkem velice spokojená, použila stejný potisk i na záclony, polštáře, ubrusy a dokonce i na svůj top.

Když ji šestiletá vnučka a tříletý vnuk v nově zařízeném domě poprvé navštívili, byli nadšení. Vrhli se ke stěně s tapetou, ukazovali na své obličeje a křičeli: “To jsme já!” “To jsem já!” Někteří lidé včetně starší sestry Mary však její nápad označili za poněkud bláznivý. “Jak dlouho se ti tohle bude líbit,” otázala se jí sestra pochybovačně. Carmen ovšem svá vnoučata tolik miluje, že se jí každodenní pohled na ně jen tak neomrzí. Na to, že si tím vysloužila titul nejpyšnější babičky na světě, je patřičně hrdá. “Svůj obývák nazývám pokojem chlouby a radosti,” říká. Krom toho, jak dodává, je to skvělé místo pro vnoučata, aby si tu hrála na schovávanou. Najít se totiž mezi takovou spoustou svých tváří není jen tak!