Otona Maki, což v překladu značí balení dospělých, je v Japonsku novou metodou, jak odstranit vadné držení těla i celkovou ztuhlost svalů a kloubů. Spočívá v tom, že vás zabalí do velkého kusu látky, což prý v člověku vyvolává tentýž pocit, jaký měl, když byl u maminky v břiše.

Japonci, kteří jsou všeobecně známí tím, jak mnoho hodin tráví v práci, si častým vysedáváním u počítačů přivodili problémy s páteří a celkovou ztuhlost těla. Z toho důvodu jsou masáže a protahovací cviky v Japonsku velice populárními. Ovšem japonský profesor Nobuko Watanabe tvrdí, že přišel s ještě lepším řešením, jak tyto problémy odstranit a přitom umožnit člověku v klidu relaxovat. Stačí jej na 15 až 20 minut pevně zabalit do velkého kusu prodyšné látky. Po několika terapiích v polohách lidského plodu v matčině plodu si prý člověk zlepší držení těla a stane se ohebnějším. Kromě toho se cítí odpočatý a je mu, jako by omládl. Jedno sezení jej vyjde na 28 dolarů, což dělá v přepočtu více než 700 Kč.

Ovšem ne všichni Japonci jsou profesorovou metodou nadšení. Podle webu Kotaku mnoho z nich těmto praktikám nedůvěřuje a připadají jim bizarní. Přirovnávají je k mumifikování mrtvol nebo k japonským filmovým hororům.

A co vy, šli byste do toho?