Líčení je součástí života každé dospělé ženy. Snad každá doma máme minimálně balzám na rty a hodně z nás používá make-up. Hodně žen právě při výběru správného make-upu dělá zbytečné chyby, které pak končí oranžovým obličejem nebo fleky. Ale tyto mouchy jde vychytat, přečtěte si jak. Takže, co bychom měly při výběru make-upu zohlednit? Podívejte se na dnešní díl pořadu Check Beauty!

  1. Typ pleti Hodně žen dělá tu chybu, že si koupí hydratační make-up, i když má třeba problémy s akné. Při výběru make-upu musíte vědět, jakou máte pleť, a podle toho kupovat. Na suchou pleť to chce hydratační make-up s nižším krycím účinkem, protože suchá pleť v zásadě bývá bez větších nedokonalostí. Na pleť s akné doporučujeme koupit speciální make-up na akné, který si můžete koupit v lékárnách. A mastná pleť by si mohla rozumět s pudrovými make-upy. Důležité je však i mastnou pleť řádné hydratovat.
  2. Světlo Při výběrů odstínu obyčejně stojíme v ostrém, nepřirozeném světle, proto je dobré si make-up zkušebně nanést na hranu obličeje a jít se podívat ven. Případně si říct o vzorek, tak odstín i účinek ozkoušíte doma. A pamatujte si, jestli vyzkoušíte make-up pouze na ruce, velmi těžko koupíte vhodný odstín.
  3. Kvalita Náctileté slečny si klidně vystačí s levnějším make-upem z drogérie. Ale jestli je vám 30 a víc, měla byste zapřemýšlet nad tou dražší kategorií. Některé dražší make-upy (YSL) v sobě obsahují séra proti vráskám a vůbec jsou rozhodně kvalitnější. Navíc u make-upu třeba od Chanelu se vám nestane, že by dělal fleky nebo by vám po něm naskočila vyrážka. Naprosto zapovězené jsou no-name přípravky z tržnice!
  4. Krém Pod make-up vždy musíte nanést hydratační krém! Jinak je možné, že se vám bude žmolkovat a zvýrazňovat suchá místa. Některé ženy krém nepoužívají a dopadá to katastrofálně.
  5. Báze S předchozím bodem souvisí i báze pod make-up. Jestli chcete, aby vám make-up vydržel celý den a vypadal prostě hezky, použijte bázi. Výběr je bohatý. Báze však není vhodná pro ženy s mastnou pletí nebo akné, protože většinou obsahuje silikony.
  6. Nanášení Make-up nesmíte nanášet špinavýma rukama! Nanášíme vždy umytýma rukama. Když chcete lepší krytí a výdrž make-upu, tak si pořiďte štětec na make-up, třeba flat top, kabuky nebo stiple brush. Ty kvalitní jsou sice trochu dražší, ale rozhodně se do nich vyplatí investovat! Pak samozřejmě nezapomeňte štětce nejlépe po každém použití umýt.
  7. Fixace Na konci bychom měli make-up zafixovat pudrem. Můžete klasickým pudrem nebo fixačním (je zpravidla bílý), který lépe drží. Když si dáte ale fixační, tak se nikde nefoťte, protože se na fotce budete lesknout. Fixační pudr totiž odráží světlo.