Organizace sociálních služeb United Way of Cleveland dostala v roce 1986 nápad. Do vzduchu pro dobrou věc vypustí 1,5 milionů balonků naplněných heliem a navíc se tak zaslouží o světový rekord. Nakonec ale všechno dopadlo katastrofou…

27. září se sešly tisíce dobrovolníků a čtyři hodiny nafukovaly balónky ve stanu poblíž clevelandského náměstí Public Square. Červené, zelené či žluté balonky byly vypuštěny před druhou hodinou. Do vzduchu se vznesla obrovská masa, která připomínala výjev jak z fantastického filmu. Přicházející bouře a vítr bohužel způsobily, že se balonky rozlétly na všechny strany a začaly působit chaos.

Balonky na cestách komplikovaly dopravu a musel kvůli nim být pozastaven letecký provoz. Na pastvě v okrese Medina vystrašily koně, kteří se splašili a způsobili si zranění. Hon za nevšedním rekordem stál ale i cenu nejvyšší – o život kvůli němu přišli dva muži.

Pobřežní hlídka dostala hlášení o dvou zmizelých mužích na člunu. Kvůli balonkům však nemohla vyslat helikoptéru na průzkum mořské hladiny. Když se pak záchranáři konečně mohli vznést, hledání převráceného člunu jim komplikovalo zase množství popadaných balonků. Muži pak byli nalezeni mrtví.

Množství práce stál i úklid vyfouknutých balonků, které byly roztroušeny po celém okolí. Nálezy byly hlášeny dokonce až z Kanady. Od té doby se o nic podobného naštěstí už nikdo nepokusil.