Stanice Kajašima v prefektuře Osaka v Japonsku je jedna z nejoriginálnějších vlakových zastávek. Je totiž postavená kolem stromu, jehož stáří je 700 let. Tento kafrovník je dobře známý po celém Japonsku, říká se mu Velký strom Kusu.Kafrovník stál v roce 1910 vedle nově otevřené vlakové stanice. Tehdy nic nenasvědčovalo tomu, že se jednou stane součástí zastávky. Lidé čekající na vlak si mohli v jeho stínu odpočinout. Tento stav trval 60 let, ovšem za tu dobu populace Japonska výrazně vzrostla. Stará stanice nestačila, a tak byly v roce 1972 vypracovány plány na stavbu nové budovy. Ty počítaly s tím, že se kafrovník pokácí.
Jenže místní obyvatelé byli proti. Za tu dobu si ke stromu vytvořili citové pouto, říkalo se, že je to také přírodní oltář s mystickými vlastnostmi. Když se zpráva o záměru pokácet strom rozkřikla, začaly se objevovat zprávy o tom, že v korunách stromu byl viděn bílý had, že ze stromu stoupá podivný kouř a dělník, který do stromu zasekl sekeru, prý další den těžce onemocněl.
V podání amerických novinářů, kteří se o případ zajimali, dokonce celá věc nabyla až hororových rozměrů. Strom prý nebyl ušetřen z nějaké lásky k zeleni, protože takto prý Japonci neuvažují. Jejich motivem byl strach z kletby. Kdykoliv se někdo pokusil strom pokácet, brzy zemřel. Prý se to stalo dvěma lidem. Nakonec všichni došli k závěru, že ve stromu sídlí zlý duch, a nenašel se nikdo, kdo by chtěl strom za takových okolností pokácet. Místo toho se stanice postavila kolem kafrovníku.
I při dalších modernizacích budovy už bylo se stromem počítáno a stal se nedílnou součástí stanice. Ta se tak stala po celém Japonsku známá a nikoho už by dnes ani nenapadlo, že by se strom měl kácet. I těmito cestami se někdy příroda dokáže zachránit.