Největší mozaiková stěna sestavená ze samých Rubikových kostek se nachází v Macau. Zobrazuje panorama tohoto čínského města. Vytvořil ji tým umělců z Toronta, který se na tvorbu s pomocí hraček specializuje. Dílo o délce 220 stop a výšce 13 stop si vyžádalo dokonce zápis do Guinnessovy knihy rekordů!

Kostek bylo na mozaiku použito neuvěřitelných 85 794 kusů. Umělci z Cube Works museli nejprve vytisknout přesný plán, podle kterého se budou kostky nanášet. Bylo nutné samozřejmě také vyznačit přesné barvy na jednotlivá místa. V podstatě to bylo sestavování obrazu z počítačových pixelů. Problém je, že Rubikova kostka má pouhých šest barev – modrou, červenou, zelenou, žlutou, oranžovou a bílou. Aby se docílilo požadované barvy, bylo nutné namixovat kostky tak, aby z pohledu z dálky barva odpovídala. Každa kostka je sestavena přesně tak, aby její jednotlivá pole vytvářela požadovaný odstín.

Byl to neuvěřitelně zdlouhavý proces. Jen pixelování jiného obrazu – Michelangelovy Boží ruky – trvalo 200 hodin. Tým je schopen umístit 700 až 1000 kostek denně. Členové týmu jsou schopni složit Rubikovu kostku do 15 vteřin. Při jejich práci je to nezbytné. Musí totiž kostku nejen sestavit, ale složit ji i do požadovaného barevného odstínu. Dokázat něco takového, k tomu potřebujete opravdovou vášeň. Zkrátka musíte Rubikovu kostku hodně milovat, abyste se do něčeho tak složitého pustili.