Robota Erica postavili dva muži, veterán ze druhé světové války, kapitán William Richards, a letecký inženýr Alan Reffell. Jako první ho vidělo auditorium na Výstavě modelového inženýrství v roce 1928.

Eric projel se svými konstruktéry doslova celý svět, ale pak beze stopy zmizel. Ovšem kurátorům Londýnského vědeckého muzea se podařilo najít nákresy, podle kterých ho kdysi Reffell a Richards zkonstruovali, takže bylo možné postavit přesnou repliku.

V červnu tohoto roku muzeum spustilo kampaň na Kickstarteru, aby vybralo od fanoušků peníze na stavbu kopie Erica. 861 nadšenců darovalo dohromady přes 50 000 liber, takže se mohlo ihned začít. Do jeho stavby se pustil umělec a designér Giles Walker. Dvoumetrový robot Inhka je k nerozeznání od svého předchůdce Erica. Má i charakteristické logo RUR na hrudi, inspirované slavným dramatem Karla Čapka. Robot umí pohybovat končetinami, má zářivě rudé, skoro až terminátorské oči a umí hovořit. Hlas mu propůjčil Ben Russell, kurátor výstavy. Inhka pronesl k přítomným projev, kde zmínil, že je skvělé být zase zpět mezi lidmi.

Inhka bude k vidění v Londýnském vědeckém muzeu jen do konce roku. V příštím roce má být hlavní hvězdou velkolepé výstavy robotů, která bude putovat v roce 2018 z Londýna po celém světě.