Vedení Sovětského svazu svého času odhadovalo, že v zemi bude nejméně 29 měst s populací nad jeden milion obyvatel. Bylo nutné se na rozmach urbanismu připravit, a tak vznikl projekt na propojení měst speciální rychlodráhou na principu magnetické levitace. A sovětští konstruktéři dokázali i vytvořit konkrétní stroj. Unikátní vlak Wagon TA-05.

Wagon TA-05 byl vyvinut na počátku 80. let. První testovací jízda proběhla 25. února 1986. Rychlost vlaku měla v plném provozu dosahovat 250 km/h a po pozdějších inovacích dokonce 400 km/h. Na tehdejší a vlastně i dnešní dobu to byla fascinující rychlost. U Moskvy byla postavena speciální testovací dráha, která měřila 600 metrů. Plánovala se výstavba dalších v Arménii a Kazachstánu. Kapacita vlaku měla být 65 osob.

Ovšem než mohlo dojít k naplnění ambiciozních plánů, Sovětský svaz se začal hroutit, a extrémně nákladný projekt tak šel k ledu. Jediné využití našel vlak v jednom sovětském sci-fi filmu, kde se mu říkalo Ohnivá koule. Pak tento unikátní stroj, který v mnohém předběhl svou dobu, upadl v zapomnění.