Barevným kérkám zasvětila dvojice Charlotte Guttenberg (67) a Charles „Chuck“ Helmke (75) část svého života. Se zápisem nejvíce potetovaného seniorského páru se dostali dokonce do Guinnessovy knihy rekordů. Charlotte Guttenberg toužila po tetování snad odjakživa. Manžel její touhu ale nepodporoval, a tak si první kérku pořídila až v roce 2006, pět let po jeho smrti. Tehdy to byl ještě neškodný motýlek na hrudi. Později se začala přidávat další tetování a dnes má Američanka potetovaných 91,5 % svého těla, což z ní činí nejpotetovanější seniorku světa.

Před ní toto prvenství držela Britka Isobel Varley, která však v roce 2015 zemřela. Její smrt Charlotte celkem podstatně zasáhla, protože Varley byla její vzor a společně spolu komunikovaly prostřednictvím Facebooku. Jak ale říká, na stranu druhou pro ni byla čest převzít po ní žezlo.

Charles „Chuck“ Helmke, který se chlubí malůvkami na 93,75 % těla, s tetováním začal podstatně dříve. Bývalý trenér si první kérku nechal udělat v roce 1959 během pobytu v armádě. Pár dalších přidal o rok později, poté ale následovala pauza až do roku 2000.

S Charlottou se nepřekvapivě seznámil právě v tetovacím saloně. Kromě individuálních titulů jsou od loňského roku zapsaní v Guinnessově knize rekordů také jako nejpotetovanější seniorský pár. Jak ale oba říkají, ještě stále neskončili a je před nimi spousta práce.