Skiboby je možné vidět na olympiádě i různých dalších zimních sportovních akcích. Mezinárodní závody v tomto sportu se jely poprvé v roce 1954, kdy vzbudily velkou pozornost. Rámy z kola, na kterých byly upevněny lyže, nebudily příliš důvěru a o pády nebyla nouze. Sport to byl vskutku nebezpečný, vždyť už tehdy dosahovali závodníci rychlosti kolem 140 kilometrů v hodině. To už jde opravdu o život.

Skiboby se objevují v průběhu 19. století a patentovat si je nechal americký vynálezce J. C. Stevens v roce 1891. První veřejný závod se uskutečnil roku 1914 v Liberci.

Česká republika patří k největším velmocem tohoto sportu. Nejúspěšnějším závodníkem historie je Alena Housová, která během své aktivní kariéry získala 30 titulů mistryně světa a desetkrát vyhrála Světový pohár. Dalšími známými českými reprezentantkami jsou Alana Hanousková, dívčím jménem Hrbková (22 medailí z ME a MS, z toho šest zlatých) a Irena Francová—Dohnálková (29 titulů mistryně světa).