Anna Salander (10) ze Švédska je posedlá svým neobvyklým koníčkem. Umí totiž něco neuvěřitelného. Miluje koně tak moc, že se stala jedním z nich. Přes překážky skáče stejně jako zvíře, na všech čtyřech a moc jí to baví. Proč to dělá?

Ve věku, kdy děti raději sedí u počítačových her, se Anna učí skákat jako kůň. Na všech čtyřech. „Jmenuji se Anna Salander a skáču jako kůň,“ začíná vyprávět dívka na videu. Pak si stoupne na všechny čtyři a běhá a skáče přes překážky. Je to až neuvěřitelné, jak má správně chycený grif v celém těle. A jak to, že ji nebolí ruce po dopadu?

Když byla dívka mladší, chtěla být jako babiččin pes Peggy. Později se rozhodla, že by mohlo být zábavnější být koněm. Může to znít jako zábava, ale jsou v tom hodiny tvrdé dřiny.

Když přeskočí nízké překážky jako kůň, zvedne si je až do výšky jednoho metru a pěti centimetrů. Na rukou má speciální rukavice, ale i tak je zázrak, že se dívce při skákání vůbec nic nestalo. Musí mít u toho hodně silné ruce a zápěstí. Překážky si pořád zvedá, aby dokázala, že je vlastně kůň a žádný skok pro ni není problém.

Nejdříve se musela naučit pořádně cválat a pak začala s nízkými překážkami 30 až 40 centimetrů. Postupem času se jí překážky podařilo zvýšit až na 110 centimetrů. Největší výzvou je teď pro Annu skákat vysoké překážky za sebou. „Je to hodně těžké a jsem z toho unavená,“ řekla Anna, která cvičí každý den a nevzdává se svého snu.

Sportovní lékaři ji ale varují, že skákání na všech čtyřech může způsobit vážná zranění. Lidské tělo totiž není určeno pro takové konání. Tělo by hlavně nemělo být vystavováno jeho vlastní hmotnosti. A to Anna právě dělá. Zatím se jí ale nic nestalo a svůj koníček nade vše miluje.