Už brzy bude mít svou českou premiéru životopisný snímek Jackie s Natalií Portman v hlavní rolí. Jak titul napovídá, pětatřicetiletá herečka ztvární v příběhu Jackie Kennedy a její první dny po atentátu na Johna F. Kennedyho. Režie se ujal chilský filmař Pablo Larraín, který má na svém kontě například No z roku 2012. Obsazení Natalie Portman do role tehdejší první americké dámy pro něj bylo prý jasnou volbou.

„Neznám nikoho jiného, kdo by ji mohl ztvárnit. Natalie má v sobě kombinaci elegance, sofistikovanosti, inteligence a křehkosti. Krása a smutek jsou velmi mocným prvky v naší kultuře,“ nechal se režisér slyšet.

Sama Portman díky filmu poznala Jackie z jiné strany než jenom jako okouzlující módní ikonu. „Vždy jsem ji obdivovala jako ikonu, líbila se mi její elegance. Nikdy jsem ale nebrala na vědomí, jak asi musela být vnitřně silná. Bezprostředně po atentátu musela před světem vystoupit a svým chováním všechny uklidnit, zatímco se uvnitř zřejmě hroutila. Byla skutečným znalcem historie a věděla, jak důležití jsou ti, co ji píší. Věděla, že zůstalo na ní, aby předala dál dědictví svého manžela. A udělala to skvěle.“

Snímek měl už svou premiéru na několika festivalech, oficiální americká je naplánována na 2. prosince. Do českých kin pak Jackie dorazí 16. února 2017.