Mohammed Bello Abubakar je jednou z nejkontrover­znějších postav v Nigérii. Místní komunitu pobuřuje zejména počtem manželek, které si vzal. Má jich neuvěřitelných 107, což je i na muslimské poměry šílené číslo.

Ze 107 žen, které za svůj život pojal za manželky, jich stále 97 zůstává v manželství s ním. Abubakar tvrdí, že mu bůh seslal zprávu, aby si vzal tolik žen, kolik dokáže. A tak plní jen boží vůli a je tudíž největším polygamistou na světě.

Abubakar si získal známost, když v sérii článků už před lety uvedl, že má 86 žen a 150 dětí. Všichni s ním žijí v jeho sídle v Bidě. Muslimští duchovní ho označili za heretika, který porušuje náboženská pravidla. Islám umožňuje mít maximálně čtyři manželky, takže Abubakar je hodně za limitem. Dostal na vybranou, buď se rozvede se všemi ženami, nebo bude čelit následkům. Není těžké uhodnout, jakou volbu si Abubakar vybral.

Byl zatčen, skončil u soudu a byl souzen podle práva Šaría. Byl propuštěn s podmínkou, že bude mít maximálně čtyři ženy. Abubakar si z toho nedělal vůbec nic, a nejen že se nerozvedl, ale ještě si vzal další ženy. A nehodlá s tím přestat. Ženit se s dalšími ženami hodlá až do smrti.

Co je na celé věci nejzáhadnější, je, jak Abubakar své ženy uživí. Sám totiž nepracuje, nemá žádný příjem a to samé platí i o všech členech jeho obří rodiny. Abubakar to odmítá jakkoliv vysvětlit. „To je všechno na bohu,“ zní jeho odpověď. Dříve kolovaly zvěsti, že posílá své děti krást či žebrat, ale nic z toho se nepotvrdilo. Navíc by to muselo být ohromné množství jídla, které by děti musely obstarat.